Svolávače

Kanga+

Multifunkční modul KANGA+   RCS Kladno

FIREPORT

Od svého počátku prošel FIREPORT mnoha vylepšeními a zde Vám rádi představujeme, co vše je schopen FIREPORT Vaší jednotce zajistit: V okamžiku, kdy operační důstojník HZS vyhlašuje poplach Vaší jednotce, dochází ke spuštění automatických akcí. Okamžitě dochází k rozeslání SMS o vyhlášeném poplachu (SMS obsahuje informace o události) a zároveň dochází k volání FIREPORTu na cílová čísla hasičů. Všichni jsou informování v jeden okamžik najednou (týká se volání i SMS). Po přijetí hovoru FIREPORT oznámí: „Vaší jednotce byl vyhlášen poplach. Pro akceptaci stiskněte 1, pro odmítnutí stiskněte 3.“ Tuto zpětnou vazbu dále FIREPORT zpracovává a zobrazuje jmenovitě na panelu umístěném na hasičské stanici. Ve stejném okamžiku dochází ke spuštění FIREPORTu na stanici. Na displeji se zobrazí: informace o události technika, který byla operačním důstojníkem k události vyslána ostatní jednotky jedoucí k dané události mapa s vyznačenou trasou ze stanice na místo události časový odpočet, kolik minut zbývá do výjezdu jednotky (JPO II – 5 minut, JPO III – 10 minut) zpětná vazba hasičů – potvrzení, zda na stanici jedou, či nikoliv (víte, na koho máte ještě čekat) Z reproduktorů na stanici FIREPORT hlásí informace o události.

Na tiskárně FIREPORT vytiskne oboustranně mapu s vyznačenou trasou. Na první straně obecný náhled, na druhé straně detail posledních 5-ti zatáček pro přesnou navigaci k místu události. Zároveň FIREPORT ovládá ostatní externí zařízení na stanici – sirénu, světla, brány, vrata, kompresor apod. Ovládání je přesně programovatelné, takže např. u osvětlení FIREPORT v noci při poplachu rozsvítí stanici a po nastaveném intervalu po sobě také zhasne apod. Celá správa FIREPORTu se provádí přes jednoduché webové rozhraní.

FIREPORT se takto postará o předání maximálních informací všem hasičům ještě před samotným výjezdem.